Wi-Fi модуль, трансивер ESP8266 ESP-12F, Arduino
Wi-Fi модуль, трансивер ESP8266 ESP-12F, Arduino використовується в проектах, де потрібна високошвидкісна бездротова передача даних між різними об'єктами проекту по Wi-Fi, наприклад, між контролером і датчиком, який знаходиться на відстані в важкодоступному місці, система розумного будинку, домашньої автоматизації і т.п.
Практичне застосування: системи безпеки, системи віддаленого контролю, системи домашньої автоматизації, системи промислового контролю, системи телеметрії.
Для використання модуля потрібно спочатку визначити, як буде використовуватися модуль: в зв'язці з контролером або з комп'ютером. ESP-12F, за фактом, є самодостатнім контролером і його підключення до зовнішнього контролера може бути
виправдано тільки недоліком входів/виходів. Найбільш розумно використовувати ESP-12F в зв'язці з комп'ютером, що дасть безліч можливостей. Але є заковика - модуль працює по UART інтерфейсу і для підключення до комп'ютера доведеться придбати перетворювач USB - UART, наприклад такий. ESP-12F підключається до UART перехіднику через контакти TXD, RXD. Після підключення модуля до комп'ютера його потрібно «завести». Для цього потрібно подати на модуль живлення 3,3.
Тут є ще один момент: більшість перетворювачів USB - UART не потягнуть живити модуль, тому потрібно використовувати зовнішнє джерело живлення мінімум на 300 мА. Для запуску модуля потрібно через підтягаючий резистор (бажано 4,7Ком) з'єднати контакти, позначені EN і VCC, і підключити їх до джерела живлення, а контакт, позначений GPIO15, «посадити» на контакт GND. Після подачі живлення на корпусі модуля повинен спалахнути світлодіод індикації живлення. Далі потрібно перевести модуль в режим прошивки. Для перекладу ESP-12F в режим прошивки потрібно замкнути певні контакти або подати на певні контакти сигнал високого або низького рівня. Є три варіанти прошивки: по інтерфейсу SPI, по інтерфейсу UART, завантаження з флеш пам'яті. Найбільш простий спосіб - прошивка по інтерфейсу UART, для цього потрібно замкнути контакт GPIO15 на землю.
Таблиця режимів прошивки:
Для прошивки, а також для роботи можна і навіть потрібно використовувати програмне забезпечення Arduino IDE. Для оновлення прошивки в програмі Arduino IDE за адресою: пелюстка «Файл», пункт «Налаштування», в поле «Additional Boards Manager URLs:" вводите рядок https://arduino.esp8266.com/package_ esp8266com_index.json і натискаєте «OK». Далі пелюстка «Інструменти», пункт «Плата:», у спливаючому списку вибираємо «Boards Manager ...», в рядку пошуку набираєте ESP, під рядком пошуку з'явиться назва модуля, далі тиснемо кнопку «INSTALLED». Після того, як інформація завантажиться і пройде установка, у Вас з'явиться можливість вибрати в програмному забезпеченні Arduino IDE модуль ESP-12F як контролер і безпосередньо писати під нього програми.
В кінцевому підсумку Ви отримаєте невеликий контролер з тактовою частотою 80 - 160 МГц, що набагато більше, ніж в Arduino контролерах.
Передбачено три варіанти використання ESP-12F: Клієнт (STA), Точка доступу (AP), Клієнт + Точка доступу (STA + AP).
У модуля є невеликий недолік по з'єднанню з Arduino пристроями: крок між контактами ESP-12F 2 мм, а не 2,54 мм як в більшості пристроїв. ESP-12F оснащений PCB антеною, при цьому відстань приймання/передачі, в ідеальних умовах, 400 м.
Wi-Fi модуль, трансивер ESP8266 ESP-12F, Arduino має 22 контакту:
Живлення модуля здійснюється від джерела живлення з напругою в діапазоні 3,3 - 3,6 і вихідним струмом від 300мА. Напруга живлення в 5В неприпустимо і виведе модуль з ладу.
Характеристики:
модель: ESP-12F;
модуль зібраний на мікроконтролері: ESP8266;
тактова частота: 80 - 160 МГц;
флеш пам'ять: 512 кбайт;
RAM даних: 80 кбайт;
RAM інструкцій: 32 кбайт;
підтримка протоколів: 802.11 b/g/n protocol з WEP, WPA, WPA2, Wi-Fi Direct (P2P), soft-AP, Integrated TCP / IP protocol stack;
посилення: + 19,5dBm в режимі 802.11 b;
відстань прийому/передачі в ідеальних умовах: 400 м;
інтерфейси: SDIO 2.0, SPI, UART;
швидкість UART: 115200 бод / с;
напруга живлення: 3,3 - 3,6;
споживаний струм: до 215мА;
розміри: 24 х 16 х 4 мм;
вага: 2 г
Комплектуючі | Модулі зв'язку |
Інтерфейси | SDIO 2.0, SPI, UART |
Додаткові характеристики | тактова частота : 80 - 160 МГц ; флеш пам'ять : 512 кбайт ; RAM даних : 80 кбайт ; RAM інструкцій : 32 кбайт ; відстань приймання/передачі в ідеальних умовах : 400 м ; напруга живлення : 3,3 - 3,6 В ; споживаний струм : до 215 мА |
Розміри | 24 х 16 х 4 мм |
Вага | 2 г |
Країна-виробник товару | Китай |
Гарантія | 1 місяць |
Відгуків про цей товар ще не було.
!!! Можливі незначні відмінності товару від представленого на сайті, але це не впливає на його експлуатаційні показники та функціональність.