SPI ICSP програматор RT809F VGA HDMI універсал
Програматор RT809F використовується для програмування (прошивки), зчитування або тестування багатьох типів мікроконтролерів і мікросхем пам'яті від різних виробників. Також використовується для прошивки мікроконтролерів і пам'яті на головних платах різних LCD телевізорів і моніторів, без розтину корпусу, через роз'єми VGA або HDMI.
Програматор використовується для читання / запису 8 і 16-ти контактних мікросхем пам'яті, які застосовуються в більшості сучасній електроніці. Програматор підтримує мікроконтролери AVR, ATMEGA, Attiny, PIC, AT90 і серії AT89S. Програматор підтримує пам'ять EEPROM, Flash, 24, 25, 26, 93, 95 серій, скалери TFT і LCD панелей з інтерфейсом SPI. Також може програмувати мульти контролер MIO KB9012QF, часто вживаний в материнських платах ноутбуків Lenovo, Acer і інших. Програматор RT809F може отримувати доступ до OTP (One Time Programable) області пам'яті - область пам'яті з можливістю одноразового запису. RT809F може зчитувати і програмувати чіпи SPD (Serial Presence Detect) для DIMM пам'яті DDR1 / DDR2 / DDR3. Програматор працює з мікросхемами пам'яті для зберігання пароля в ноутбуках і з мікросхемами пам'яті для зберігання інформації про стан акумулятора 24RF08, 6480AR, BR9080, 9016. Можливість читання / запису процесорів для LCD моніторів RTD2120, RTD2122. Програматор RT809F може виробляти читання / запис даних DDC-EDID (Display Data Channel - Extended Display Identification Data) - це інформація про моделі, параметрах, підтримуваних роздільних здатностей і діапазонах відтворюваних сигналів LCD дисплеїв ноутбуків, моніторів і телевізорів. Програматор RT809F підтримує читання / запис прошивок основних плат моніторів і телевізорів практично всіх виробників. Також є функція самоперевірки програматора, функція автоматичного визначення мікросхеми, а також функція виявлення поганого контакту т.зв. Pin тест.
Використання програматора RT809F:
Спочатку потрібно встановити на комп'ютер програму і драйвера для роботи з програматором. Програми і драйвера йдуть в комплекті з програматором на DVD дисках, але оскільки там все китайською мовою простіше буде завантажити, ніж знайти їх на диску. Програму і драйвера можна скачати тут.
Спочатку встановіть драйвера, потім підключіть програматор до комп'ютера і тільки після цього встановлюйте програму.
Програматор підключається до комп'ютера за допомогою кабелю USB тип A - USB тип B. Програматор буде працювати з USB за специфікацією USB 1.1 на швидкості 12 Мбіт / с. Після підключення до комп'ютера на програматорі повинен кілька разів моргнути, а потім зайнятися зелений світлодіод, позначений Status. При підключенні програматора операційна система комп'ютера повинна автоматично визначити пристрій і почати установку драйверів за умови, що драйвера були встановлені попередньо. Потім запускаємо програму. Найкраще використовувати програму останньої версії тому розробники з кожною новою версією розширюють функціонал і додають нові підтримувані чіпи. Програмне забезпечення працює з операційними системами Win 2000 / Win XP / Win 2003 / Win 2008 / Win Vista / Win 7, як 32 розрядними, так і 64 розрядними.
Програму можна запустити і без самого програматора. Перед покупкою програматора зробити це обов'язково тому Ви зможете в ручному режимі, в рядку пошуку програми подивитися чи є в базі даних потрібні Вам мікросхеми.
Тепер можна приступати до програмування. Якщо ви будете програмувати мікросхему на ZIF панелі програматора, то потрібно підняти ручку-фіксатор, щоб відкрити пази для установки мікросхеми. Обов'язково має бути від'єднано мікросхему, яку збираєтеся програмувати, від кінцевого пристрою і встановити її по ключу в пази вибору програм (ключ повинен вказувати на ручку-фіксатор). Потім опустити ручку-фіксатор, щоб зафіксувати мікросхему.
Якщо ви будете програмувати мікросхему через ISP інтерфейс, потрібно підключити до ZIF панелі програматора ICSP адаптер, який йде в комплекті. Адаптер підключається по ключу, який зображений у вигляді піктограми на корпусі адаптера. Далі до гнізда 2510 KF 6P адаптера потрібно підключити 6-ти провідниковий кабель, який йде в комплекті. Кабель потрібно підключати білим конектором 2510 KF 6P до програматора, за двома ключам. Далі до гнізда 2510 KF 6P адаптера потрібно підключити 6-ти провідниковий кабель, який йде в комплекті. Кабель потрібно підключати білим конектором 2510 KF 6P до програматора, за двома ключам. Кінці кабелю не мають конекторів і з'єднуються пайкою прямо в плату з потрібною мікросхемою.
Терморегулятори ICSP роз'єму зображена на зворотній стороні адаптера, як раз під гніздом 2510 KF 6P. З лівого боку адаптера є клеми під пайку, позначені від 1 до 17. При підключеному адаптері, клеми повністю дублюють функції контактів ZIF панелі.
Якщо потрібно запрограмувати мікросхеми, виконані в корпусах SOIC8 або SOIC16, можна використовувати 5 перехідників, які йдуть в комплекті з програматором:
- DIP8 - SOIC8 150 mil (сокет);
- DIP16 - SOIC16 150 mil (сокет);
- DIP8 - SOIC8 200-209 mil (сокет);
- DIP8 - SOIC8 300 mil (сокет);
- SOIC8 SOP8 Адаптер затиск для USB програматора.
У комплекті з програматором також йде два спеціальних перехідника RT-SOP8-A і KB9012, а також один некомплектний (фізично несумісний) перехідник DIP16 - SOP8 / SOP16, MSOP8 / SSOP16. Але цей перехідник без проблем підійде для програматорів з відстанню між краями контактів ZIF панелі від 15 мм і більше.
Перехідник RT-SOP8-A має вхід DIP8 і виходи: клеми під пайку ІК приймача, гніздо 2510 KF 8P, SOP8, SOP16, SSOP8, 24RF08 14 pin. Клеми під пайку ІК приймача дублюються на контакти 2 (сигнал), 4 (загальний), 8 (живлення) гнізда 2510 KF 8P. Терморегулятори гнізда 2510 KF 8P при підключенні до програматора: SW / NC, GND, SCL / TX, SDA / RX, VCC / NC, SCL / TX, SDA / RX, GND. За допомогою перехідника RT-SOP8-A і ІК приймача програматор може зчитувати команди пульта дистанційного керування телевізором.
Перехідник KB9012 використовується для програмування на ZIF панелі програматора мульти контролера MIO KB9012, якщо програмування не вдається без випоювання з материнської плати. Для програмування мульти контролер MIO KB9012 потрібно демонтувати з материнської плати і за допомогою пайки приєднати до перехідника. Для роботи даного адаптера його потрібно доопрацювати. По-перше, потрібно за допомогою пайки встановити DIP ніжки. По-друге, на адаптер потрібно запаяти кілька елементів. R1 - резистор CMD 0603 - 47кОм - 51кОм, C3 і C4 - конденсатори кераміка CMD 0603 2шт. - 0,1мкФ C1 і C2 - конденсатори кераміка CMD 0603 2шт. - 10мкФ - 22мкФ. Конденсатори з робочою напругою більше 5В.
Використання перехідників: все перехідники встановлюються в ZIF панель програматора по ключу, як зображено на піктограмах, які є на корпусах перехідників. Для використання перехідників з сокетами, потрібно натиснути на верхню частину сокета, вставити по ключу мікросхему і відпустити верхню частину сокета для закріплення мікросхеми.
Програмне забезпечення програматора RT809F має функцію Smart Identify SmartID. Сама програма має відповідну кнопку. Суть функції в тому, що не обов'язково зі списку вручну вибирати модель підключеної мікросхеми, причому, що іноді модель мікросхеми не відома в силу різних причин. При натисканні в програмі кнопки Smart Identify SmartID модель мікросхеми визначається автоматично, якщо така мікросхема є в базі даних програми. Ще однією фішкою програми є можливість вручну додавати модель мікросхеми в базу даних програми, якщо такий там немає. Але якщо у вручну доданої мікросхеми якась унікальна логіка, яка не має аналогів в базі даних програми, то коректні читання / запису не гарантуються. Розробник постійно оновлює програму і приймає від користувачів побажання по додаванню в базу даних тих чи інших мікросхем. Так що якщо програма не читає мікросхему краще написати розробникам і почекати наступне оновлення програми.
Основною функцією програматора RT809F є можливість читання / запису мікроконтролерів і EEPROM, Flash пам'яті при мікроконтролерах на головних платах різних LCD телевізорів і моніторів (іншої техніки) без розтину корпусу, через роз'єми VGA або HDMI. Процес читання / запису через VGA і HDMI роз'єми ідентичний. Описуватися буде процес читання / запису через VGA.
Для читання потрібно підключити до роз'єму VGA ISP програматора стаціонарний VGA кабель монітора / телевізора, включити програму і натиснути кнопку Auto ISP. Після чого програма почне автоматичну синхронізацію з платою монітора / телевізора і визначить прошивку мікроконтролера і пам'яті, яку можна буде зберегти собі на комп'ютер для редагування / порівняння і т.п. Якщо читання не вдалося, використовуйте кабель VGA - VGA, який йде в комплекті з програматором. Якщо читання знову не вдалося, тоді доведеться підключатися безпосередньо до ICSP, I2C, UART або JTAG роз'єму плати монітора / телевізора. Але, в переважній більшості випадків читання вдається без розбирання техніки.
У програматор RT809F вбудований генератор VGA сигналу для перевірки моніторів і телевізорів з відповідним роз'ємом. Для тіста потрібно підключити до роз'єму VGA ISP програматора стаціонарний VGA кабель монітора / телевізора, після чого на екрані з'являється перший програма тесту - вісім різнобарвних смуг. Якщо зображення не з'явилося, використовуйте кабель VGA - VGA, який йде в комплекті з програматором.
Список програм генератора:
1. Вісім різнокольорових горизонтальних смуг;
2. Бірюзовий колір;
3. Червоний колір;
4. Зелений колір;
5. Синій колір;
6. Чорний колір;
7. Білий колір;
8. Чорний колір - остання програма.
Програми перемикаються за допомогою невеликої чорної, втопленою в ліву грань корпусу програматора, кнопки. Кнопку пальцем натискати незручно - краще використовувати тонкий предмет, на подобі стилуса.
Такий тест можливий тільки через VGA вихід програматора - через HDMI вихід сигнал не генерується.
У программаторе RT809F обладнано роз'ємом, позначений VGA IN. Використовуючи роз'єм позначений VGA IN як вхід, а роз'єм позначений VGA ISP як вихід можна пропускати через програматор VGA сигнал транзитом.
У комплекті з програматором йде два DVD диска з драйверами, програмним забезпеченням, описом - китайською мовою. У реальності, диски не так марні, як здається, вони доверху забиті різними прошивками до телевізорів, моніторів і ще багато і незрозуміло до чого. Маркування прошивок прописана латиницею так, що цілком ймовірно, Ви знайдете там потрібні дані.
Живлення програматора здійснюється від USB порту комп'ютера.
Характеристики:
модель: RT809F;
контактів на ZIF панелі: 16;
підтримка мікроконтролерів: AVR, ATMEGA, Attiny, PIC, AT90 і серії AT89S;
підтримка пам'яті: EEPROM, Flash, 24, 25, 26, 93, 95;
виходи програматора: VGA, HDMI;
входи програматора: VGA;
ПО працює з ОС: Win 2000 / Win XP / Win 2003 / Win 2008 / Win Vista / Win 7, як 32 розрядними, так і 64 розрядними;
інтерфейси програматора: ICSP, I2C, UART, JTAG;
доступного режиму ПО: Smart Identify SmartID, Auto ISP;
напруга живлення: 5 В;
розміри програматора: 103 х 50 х 27 мм;
вага програматора: 81 г;
довжина кабелю VGA: 32 см;
довжина кабелю USB тип A - USB тип B: 125 см;
довжина кабелю ICSP: 15 см;
розміри упаковки: 120 х 125 х 70 см;
вага комплекту: 370 г.
Комплект поставки:
- SPI ICSP програматор RT809F VGA HDMI універсал;
- кабель USB тип A - USB тип B;
- кабель VGA тато - VGA тато;
- кабель для ICSP програмування;
- перехідник DIP8 - SOIC8 150 mil (сокет);
- перехідник DIP16 - SOIC16 150 mil (сокет);
- перехідник DIP8 - SOIC8 200-209 mil (сокет);
- перехідник DIP8 - SOIC8 300 mil (сокет);
- SOIC8 SOP8 адаптер затиск для USB програматора;
- перехідник RT-SOP8-A;
- перехідник KB9012;
- перехідник DIP16 - SOP8 / SOP16, MSOP8 / SSOP16;
- DVD диск - 2шт.
Російськомовний форум.
Зміст DVD диска A, програматора RT809F.
Зміст DVD диска B, програматора RT809F.
Вид | Програматори |
Країна-виробник товару | Китай |
Додаткові характеристики | контактів на ZIF панелі: 16; підтримка мікроконтролерів: AVR, ATMEGA, Attiny, PIC, AT90 і серії AT89S; підтримка пам'яті: EEPROM, Flash, 24, 25, 26, 93, 95; виходи програматора: VGA, HDMI; входи програматора: VGA |
Розміри | 103 х 50 х 27 мм |
Колір | Сірий |
Гарантія | 1 місяць |
Відгуків про цей товар ще не було.
!!! Можливі незначні відмінності товару від представленого на сайті, але це не впливає на його експлуатаційні показники та функціональність.