Рація Baofeng UV-5R 136-174 / 400-520 МГц, до 5 Вт
Радіостанції Baofeng UV-5R належить до професійних радіостанцій з хорошою функціональністю і можливостями. Коштом вбудованого 5 ватного вихідного передавача і цифрової обробки сигналу, рація дозволяє виконувати свої функції на досить великих відстанях, в будь-яких погодних і ландшафтних умовах.
Особливості та функції радіостанції Baofeng UV-5R:
- дводіапазонний переносний приймач-передавач (трансивер) з екраном РК;
- підтримка сигналів DTMF;
- літій-іонна батарея високої ємності;
- FM-радіо приймач (65 МГц - 108 МГц);
- підтримує 105 субтоном 'DCS' і 50 субтоном 'CTCSS' з можливістю ручного регулювання;
- функція VOX (передача включається за наявності звуку);
- функція Alarm (тривога);
- 128 осередків пам'яті;
- широкосмугова/вузькосмугова модуляція;
- велика / мала потужність передавача;
- програмований колір підсвічування дисплея і час її включення;
- функція «біпп» на клавіатурі;
- одночасний прийом двох різних частот;
- обираний крок зміни частоти: 2,5 / 5 / 6,25 / 10 / 12,5 / 25/50 кГц;
- функція OFFSET (зсув частоти для роботи з репітерами);
- функція збереження заряду батареї (SAVE);
- обмеження часу передачі, що настроюється (функція TOT);
- три режими сканування частот;
- функція «BCLO» (Busy Channel Lockout) (заборона передачі, якщо на даній частоті вже йде передача);
- вбудована функція сканування субтоном CTCSS / DCS;
- вбудований світлодіодний ліхтарик;
- пристрій може програмуватися через спеціальний кабель;
- настроюється поріг роботи шумопонижувача (від 0 до 9);
- одночасне приймання на різних діапазонах;
- тон закінчення передачі;
- блокування клавіатури.
Радіостанція має ергономічну форму, добре лягає в долоню, кнопки управління зручно розташовані на корпусі.
Органи управління радіостанції Baofeng UV-5R
1. Антена.
2. Світлодіодний ліхтарик.
3. Регулятор гучності з вимикачем живлення.
4. РК екран.
5. Кнопка CALL. Короткочасне натискання включає/вимикає FM радіо. Довге натиснення (більше 2 секунд) включає режим Alarm.
6. Кнопка MONI. Короткочасне натискання включає/вимикає ліхтар і перемикає його режими роботи. Натискання та утримання відключає шумопонижувач.
7. Кнопка PTT. Перекладає радіостанцію в режим передачі.
8. Кнопка VFO/MR. Перекладає радіостанцію в режим роботи канальний/частотний. Частотний режим: Використовується для ручного введення необхідної частоти. Канальний режим: Використовується для введення номера комірки пам'яті з збереженим каналом.
9. Світлодіодний індикатор. Загоряється при виявленні сигналу на частоті і в режимі передачі.
10. Петелька для кріплення шнурка.
11. Роз'єм для підключення гарнітури або кабелю програмування.
12. Кнопка A / B. Вибір нижньої чи верхньої робочої частоти на екрані.
13. Кнопка BAND. Зміна діапазону частот 136-174 / 400-480 МГц в режимі радіостанції і 65-75 / 78-108 МГц в режимі FM радіо. Натискання цієї кнопки в момент передачі видає в ефір викличний тон 1750 Гц (для роботи з радіолюбительськими репітерами).
14. Цифрова клавіатура.
15. Динамік/мікрофон.
16. Акумулятор.
17. Контакти акумулятора.
18. Кнопка вилучення акумулятора.
Символи на екрані радіостанції Baofeng UV-5R
На зображенні показані всі сегменти екрану. Кожен сегмент загоряється при включенні певної функції.
Меню радіостанції Baofeng UV-5R.
Меню радіостанції містить 40 різних пунктів, що відповідають за налаштування режимів її роботи.
Для включення меню налаштувань натисніть клавішу [MENU]. Перейдіть до потрібного пункту меню за допомогою клавіш [Ў] і [^]. Щоб змінити вибрану опцію ще раз натисніть клавішу [MENU]. Виберіть потрібну установку опції за допомогою клавіш [Ў] і [^]. Збережіть установку, натиснувши клавішу [MENU].
Пункти меню радіостанції Baofeng UV-5R:
1. SQL - Поріг відкриття шумопонижувача. Можливі значення від 0 до 9 шумопонижувач відключає динамік в відсутності сигналу на частоті. При правильно встановленому порозі шумопонижувача ви почуєте тільки корисні сигнали і це значно знизить енергоспоживання. Рекомендований рівень 5.
2. STEP - Крок зміни частоти в частотному режимі при скануванні або натисканні клавіш [Ў] і [^].
3. TXP - Потужність передавача. Можливі значення: HIGH - велика (близько 4 Ватт), LOW - мала (близько 1 Ватт). При малої потужності на екрані відображається індикація «L». Можна перемикати за допомогою клавіші [#] на клавіатурі.
4. SAVE - Економія енергії. Відображає кількість циклів «сну» щодо циклів «роботи»: 1: 1, 2: 1, 3: 1, 4: 1. Чим більше значення, тим довше пропрацює батарея. Можливі значення: OFF, 1, 2, 3, 4. Якщо включений, то при появі сигналу на частоті спочатку може губитися півсекунди-секунда (одно-два слова).
5. VOX - голоси, при якому буде починати працювати передача. При включенні на екрані відображається індикація «VOX»
6. WN - Вид модуляції: широкосмугова WIDE (25 кГц), вузькосмугова NARR (12.5 кГц). При вузькосмуговій модуляції на екрані відображається індикація «N»
7. ABR - Час роботи підсвічування екрану, секунд. Також час, після закінчення якого радіостанція повернеться в режим FM-радіо, після переривання отриманням сигналу на робочій частоті.
8. TDR - Приймання двох частот, приймачів A і B, одночасно. Приймач, на частоті якого останнім було приймання, стає активним. При включенні цієї функції на екрані відображається індикація «S».
9. BEEP - Звукове підтвердження натиснень клавіш.
10. TOT - Тимчасове обмеження безперервної передачі. Обмежує час, протягом якого радіостанція веде передачу безперервно. Можливі значення: 15 - 600 сек.
11. R-DSC - Задає субтоном DCS (цифровий) на приймання. Звук буде чути, тільки якщо партнер веде передачу з таким же субтоном на передачу.
12. R-CTCS - Задає субтоном CTCSS (аналоговий) на приймання. Аналогічно до попереднього.
13. T-DCS - Задає субтоном DCS (цифровий) на передачу. Партнер буде чути звук, тільки якщо даний субтоном збігається з тим, що встановлений у нього на приймання.
14. T-CTCS - Задає субтоном CTCSS (аналоговий) на передачу. Партнер буде чути звук, тільки якщо даний субтоном збігається з тим, що встановлений у нього на приймання.
15. VOICE - Голосове підтвердження натискання клавіш. ENG / CHI / OFF - Агн / Кіт/Викл.
16. ANI-ID - Автоматичне визначення по номеру. Відображає спеціальний ANI-код, який програмується з комп'ютера. Не можна змінити вручну. Даний код передається в ефір, коли активується функція ALARM і в меню №32 AL-MOD встановлено значення CODE.
17. DTMFST - Чутність DTMF тонів при їх передачі в ефір. OFF - тони не можна почути. DT-ST - чутні лише тони, які передаються вручну натисканням на клавіатурі. ANI-ST - чутні лише попередньо задані тони. DT + ANI - чутні всі тони
18. S-CODE - Набір з 15 попередньо запрограмованих 5-ти значних DTMF-кодів. Вибирається один код з набору. Передача в ефір здійснюється, тільки якщо включена опція меню PTT-ID.
19. SC-REV - Метод сканування частот. TO (time operation) - при знаходженні частоти передається сигналом сканер зупиниться на ній на кілька секунд, потім продовжить сканування. CO (carrier operation) - сканування буде продовжено, як тільки на частоті пропаде активний сигнал. SE (search operation) - сканування закінчиться, як тільки буде знайдена частота з сигналом.
20. PTT-ID - Визначає момент передачі в ефір коду PTT-ID. Значення: OFF - не передавати; BOT - передавати на початку передачі; EOT - передавати в кінці передачі; BOTH - передавати на початку і в кінці передачі. Рекомендоване значення OFF.
21. PTT-LT - Затримка передачі коду PTT-ID, в мілісекундах. Значення: 0 - 50, вимагає включене значення пункту №19.
22. MDF-A - Формат відображення даних про канал в канальному режимі роботи (приймач А). CH - номер каналу; NAME - ім'я каналу (програмується з комп'ютера), якщо ім'я не задано, то відображається номер каналу; FREQ - частота каналу.
23. MDF-B - Формат відображення даних про канал в канальному режимі роботи (приймач B). CH - номер каналу; NAME - ім'я каналу (програмується з комп'ютера), якщо ім'я не задано, то відображається номер каналу; FREQ - частота каналу.
24. BCL - Заборона передачі на зайнятій частоті. Якщо на частоті вже хтось веде передачу сигналу в даний момент, то після натискання клавіші [PTT] трансивер видасть короткий сигнал «біпп» і не буде починати передачу. Значення: OFF/ON.
25. AUTOLK - Автоматичне блокування клавіатури. Значення OFF / ON. Якщо включено, клавіатура буде заблокована після 8 секунд бездіяльності.
26. SFT-D - Напрямок зсуву частоти передачі щодо частоти прийому (для роботи з репітерами). Тільки в частотному режимі роботи! Значення: OFF - зсуву немає; «+» Частота передачі буде більше частоти прийому; «-» частота передачі буде менше частоти прийому. Залежно від обраного значення на екрані загоряється індикатор + або - відповідно. Використовується разом з пунктом меню OFFSET.
27. OFFSET - Значення зсуву частоти передачі від частоти прийому (в МГц). Значення: 00.000 - 69.990 МГц з кроком 10 кГц. Використовується разом з пунктом меню SFT-D.
28. MEM-CH - Використовується для збереження каналу в комірку пам'яті, або зміни параметрів вже збереженого каналу. На згадку зберігаються параметри приймача А, задані в частотному режимі роботи: частота, модуляція, субтоном, зміщення, потужність передавача, PTT-ID, BCL і S-CODE. Щоб зберегти канал, потрібно налаштувати всі його параметри, увійти в меню, вибрати опцію MEM-CH, натиснути кнопку MENU, вибрати номер комірки пам'яті для збереження, підтвердити вибір кнопкою MENU. Для вже збереженого каналу можлива зміна параметрів частоти передачі і субтоном (для перетворення симплексного каналу в «репітерний» канал або «крос-бенд» канал). При цьому частота передачі задається в приймачі A, а в меню налаштовуються субтоном. Після цього збереження проводиться, як описано вище.
29. DEL-CH - Видалення контакту з осередків пам'яті. Вибирається номер каналу, підтверджується видалення натисканням кнопки MENU.
30. WT-LED - Колір підсвічування екрану в режимі очікування. OFF - викл., BLUE - синій, ORANGE - помаранчевий, PURPLE - бузковий.
31. RX-LED - Колір підсвічування екрану в режимі прийому сигналу. OFF - викл., BLUE - синій, ORANGE - помаранчевий, PURPLE - бузковий.
32. TX-LED - Колір підсвічування екрану в режимі передачі сигналу. OFF - викл., BLUE - синій, ORANGE - помаранчевий, PURPLE - бузковий.
33. AL-MOD - Режим роботи функції «ALARM». SITE - сигнал тривоги видається тільки в динамік трансивера; TONE - сигнал тривоги видається в ефір; CODE - в ефір видається ANI-код (див. Меню опція №15) і потім «119».
34. BAND - Вибір частотного діапазону. У частотному режимі роботи дозволяє задати частотний діапазон: VHF (136-174 МГц), UHF (400-480 МГц).
35. TDR-AB - В режимі прийому двох частот (див. Налаштування TDR), задається приймач A або B, який буде залишатися активним після прийому сигналу на будь-якому з приймачів. Можливі значення: OFF, A, B. Якщо вибрати OFF, то активним буде ставати приймач, на якому останнім був вхідний сигнал.
36. STE - Усунення короткого звуку «шш» в кінці передачі. Значення: OFF / ON. При відпуску кнопки [PTT] в ефір видається короткий тон 50 Гц, що сигналізує іншим трансивераи про кінець передачі і необхідності приглушити звук. Для роботи через репитер дану опцію встановити в значення OFF (викл.).
37. RP-STE - Усунення короткого звуку «шш» в кінці передачі при роботі через репитер. Значення: OFF / 1 - 10. Використовується спільно з меню №37.
38. RPT-RL - Затримка кінцевого тону репитера (x100 мілісекунд). Значення: OFF / 1 - 10. Рекомендоване значення OFF. Використовується спільно з меню №36.
39. PONMSG - Інформація, яка відображається на екрані при включенні. FULL - на короткий час включаються всі сегменти екрану. MSG - відображається текстове повідомлення (2 рядки), програмується з комп'ютера
40. ROGER - Вкл/викл видачі сигналу «Роджер» в ефір в кінці передачі.
RESET - Скидання до заводських налаштувань. VFO - Скидання налаштувань меню в значення за замовчуванням, установка в приймачі A і B частот за замовчуванням. ALL - скидання налаштувань меню, скидання частот приймачів A і B, а також очищення всіх каналів з осередків пам'яті.
Для включення рації поверніть за годинниковою стрілкою ручку регулятора гучності. Відрегулювати гучність можна простим прокручуванням регулятора або одночасно з натисканням і утримуванням кнопки монітора.
Встановлюється батарея має на зовнішній стороні контактні площадки для зарядки на док станції. Для надійної фіксації в посадочній площадці док станції на корпусі батареї в нижній частині є пази.
Батарея рації поставляється не зарядженої, тому її необхідно зарядити перед використанням. Для зарядки батареї в комплекті з рацією є док-станція. Після установки рації зі встановленою батареєю на док станцію загориться червоний індикаторний світлодіод. Як тільки батарея буде заряджена, індикатор змінить колір на зелений. Посадковий майданчик док станції виконанаий так, що дозволяється заряджати батарею як самостійно, так і будучи встановленої на рацію. Повна зарядка батареї відбувається за 4-5 годин. Для нормальної роботи батареї необхідно провести 3 повних циклу зарядки-розрядки. Оповіщенням про те, що батарея розряджена, служить миготливий індикаторний світлодіод на лицьовій панелі рації. У разі тривалого невикористання рації необхідно від'єднувати батарею і зберігати її в сухому місці.
Характеристики:
виробник: Baofeng (Китай);
модель рації: UV-5R;
дальність роботи: до 2 км в місті і до 5 км в поле
робочий діапазон VHF: 136МГц - 174 МГц (передача / прийом);
робочий діапазон UHF: 400 МГц - 480 МГц (передача / прийом);
робочий діапазон FM: 65 - 108 МГц (прийом FM-радіо);
крок зміни частоти: 2,5 / 5 / 6,25 / 10 / 12,5 / 25/50 кГц;
стабільність частоти: 2,5ppm;
опір антени: 50 Ом;
вихідна потужність передавача: 5Вт / 1Вт;
потужність аудіо приймача 1000 мВт;
чутливість приймача: 0.2мкВ;
підтримка кодування тонів: CTCSS / DCS;
режим роботи: симплексний або напів-дуплексний;
живлення рації: Li-Ion батарея 7,4В 1800 мАг;
робочі температури: від -20 до +60 ° C;
габарити рації (д х ш х в): 110 х 58 х 32 мм;
габарити док станції (д х ш х в): 95 х 90 х 35 мм;
довжина кабелю док станції: 1 м;
вага рації з батареєю: 196 г;
колір корпусу: чорний.
Комплектація:
- радіостанція Baofeng UV-5R;
- знімна батарея 7,4В 1500 мАг;
- док станція;
- дротова гарнітура;
- знімна антена;
- знімна кліпса на пояс;
- шнурок на руку;
- посібник користувача англійською мовою;
- упаковка.
Відгуків про цей товар ще не було.
!!! Можливі незначні відмінності товару від представленого на сайті, але це не впливає на його експлуатаційні показники та функціональність.