Зараз важко повірити, але у технології 3D (від англ. 3-dimensional - тобто все, що має відношення до створення ілюзії трьох вимірів) таки є минуле, адже придумана вона не сьогодні та навіть не вчора, а ще в позаминулому столітті. А якщо бути точним, то так звана анагліфна, тобто рельєфна стереоскопічний фотографія була запропонована якимсь В. Ролманом ще в 1853 році від Різдва Христового. Саме йому належить перший опис методу поділу стереоскопічних картинок за допомогою червоних і синіх фільтрів. Його суть полягає в тому, що якщо людині демонструвати картинки для лівого і правого ока по черзі - причому одночасно затемнюючи скельця окулярів, - то кожне око буде бачити картинку, адресовану виключно йому. І, знову ж таки, якщо чергування картинок на екрані та затемнення стекол жорстко синхронізувати і робити це з високою частотою, то вступить в силу так званий ефект інерції зору і таким чином у індивідуума створиться ілюзія, ніби картинка перед ним трехмерна. Остаточно ж метод поділу стереоскопічних картинок через світлофільтри допрацював Луї Дюко дю Ороном в 1891 році. У кіно він вперше був втілений в рамках системи «теле» Лоуренса Хаммонда і Вільяма Кессіді, яка стартувала в 1922 році.
А взагалі, подейкують, що епоха стереофільмів почалася ще в кінці 1890-х, коли британець Вільям Фриз-Грін подав першу заявку на їх виробництво. Однак нині заведено вважати, що первістком в цій справі став фільм «Сила любові», який був вперше продемонстрований широкій публіці в кінотеатрі готелю «Амбасадор» в Лос-Анджелесі 27 вересня 1922 року. А в 1977 році зняли останній стереоскопічний фільм, заснований на анагліфние технології. Однак не варто впадати у відчай - їй на зміну прийшли інші. До речі кажучи, найвдалішим 3D-фільмом, окупить себе триста разів, стали еротичні «Стюардеси», зняті в бородатому 1969 році. Фіксація на плівку з'явилася в ті часи технології «Стереовіжн» дозволила зменшити витрати на нього до ста тисяч доларів, що в загальному-то і стало запорукою такого успіху.
І якщо в минулому 3D животіло чи не на задвірках кінематографа, то сьогодні нарешті міцно зайняло свою нішу в жанрах як казки, так і фантастики. Воно відрізняється від 3D минулого століття перш за все завдяки комп'ютерним технологіям, графіку і простоті використання потрібного обладнання. Варто лише застосувати необхідний для перегляду гаджет, як ви, кажучи образно, потрапляєте в казку. Природно, як би тривимірну, але те, що це ілюзія, ви навіть не помітите. Купуйте гаджет у нас ще з будь-яким товаром за вашим вибором і вам гарантована знижка!